Blog
Što je laserska liposukcija i kako se ona izvodi?
Što je laserska liposukcija?
Laser liposukcija se smatra minimalno invazivnom kirurškom procedurom koja se izvodi pod lokalnom ili općom anestezijom koja ukapljuje i uklanja tvrdoglavo salo. U ovom postupku, laser se koristi za topljenje masnih stanica ispod kože, koje se zatim uklanjaju usisavanjem. Laser liposukcija također zateže kožu, zbog proizvodnje kolagena i elastina koju pokreće.
Međutim, važno je napomenuti da poput liposukcije, laserska lipoterapija nije oblik kontrole težine. Umjesto toga, postupak je alat za smanjenje volumena masnog tkiva, što znači da mu je cilj smanjiti volumen masnog tkiva unutar izbočine. Zdrav način života je neophodan kako bi rezultati zahvata bili dugotrajni. Područja tijela gdje se laserska lipoterapija najčešće koristi uključuju trbuh, bokove, bedra, stražnjicu, leđa i lice.

Kako se izvodi zahvat?
Kvalificirani liječnik izvodi postupak tako što prvo nanese lokalni anestetik na to područje prije nego napravi mali rez na koži. Zatim se laser umetne u rez. Kada je laser ispod kože, djeluje tako da topi masnoću ispod kože tako što perforira stanice kako bi se ispuhale. Mast se zatim otpušta u intersticijsku tekućinu i ispire je limfni sustav. Zatim liječnik umetne malu cjevčicu u isto područje kako bi usisao ukapljenu mast prije zatvaranja reza. Osim što tope masne stanice, laserske zrake također koaguliraju male krvne žile, što smanjuje krvarenje. Laserski lipo postupak obično ne traje dulje od jednog sata. Ako se pravilno radi, brzo ćete se oporaviti i vratiti normalnom načinu života nakon jednog dana.
Općenito, rezultati laserske lipoterapije su trajni i proizvode primjetnu razliku u profilu tijela u vrlo kratkom vremenskom razdoblju bez pretjerane traume ili agresivnog tretmana. Postupak također može trajati više sesija tijekom nekoliko tjedana, ovisno o pacijentu i području koje se tretira. Postoji nekoliko vrsta laserskih lipo uređaja, uključujući SmartLipo, CoolLipo, Prolipo Plus i druge. Iako svi izvode isti postupak, postoji određena razlika u valnim duljinama lasera između svakog alata, što može pridonijeti oporavku i vremenu postupka.